«یواخیم تریر» دومین اسب برنزش را از جشنواره استکهلم دریافت کرد

به نقل از رس فیلم>

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، یواخیم تریر با فیلم «گوش خراش‌تر از بمب‌ها» با بازی جسی آیزنبرگ در جشنواره فیلم استکهلم موفق به دریافت جایزه اسب برنز شد.

او با این جایزه پا جای پای کوئنتین تارانتینو گذاشت که اسب برنز بهترین فیلم را دوبار برای فیلم‌های «سگ‌های انباری» و «داستان عامه پسند» از جشنواره استکهلم دریافت کرده است.

تریر اولین جایزه‌اش را برای فیلم «اسلو، ۳۱ آگوست» در سال ۲۰۱۱ از جشنواره استکهلم گرفت. این کارگردان بلژیکی سال پیش از داوران بخش فیلم کوتاه جشنواره کن به ریاست عباس کیارستمی بود.

فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم استکهلم امسال «مدیترانه» ساخته یوناس کارپیگنانو موفق به دریافت سه جایزه شد و جایزه بهترین فیلم اول، بهترین بازیگر برای کودوس سیهون و جایزه فیلم تلیا را برای توزیع کننده فیلم را دریافت کرد.

یولیا استپوناتیت نیز جایزه بهترین بازیگر زن را برای فیلم «تابستان سانگال» ساخته آلانته کیاویته دریافت کرد.

«موستانگ» نیز جایزه بهترین فیلمنامه را به قلم دنیس گیمز ارگوون و آلیس وینوگور به خانه برد و لاسلو نمس برای ساخت فیلم «پسر شائول» به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد. جایزه بهترین فیلمبرداری نیز به مانئول داکاسه برای «تکامل» ساخته لوسیل هادزیهالیوویچ رسید.

جایزه بهترین فیلم مستند نیز به فیلم منتخب جشنواره فیلم ونیز یعنی «بهیموث» ساخته لیانگ ژائو اهدا شد.

جایزه فیپرشی بهترین فیلم در بخش «منطقه باز» برای حمایت از کارگردان‌های جوان به ساموئل بنچتریت برای «داستان‌های مک آدام» تعلق گرفت.

«تی شور» ساخته آدرین گیر جایزه منتخب مردم و «چند ثانیه» ساخته نورا ال هورخ جایزه بهترین فیلم کوتاه را به خانه بردند.

بیست و ششمین جشنواره فیلم استکهلم از ۱۱ تا ۲۲ نوامبر برگزار شد و امسال بیش از ۱۹۰ فیلم از ۷۰ کشور در این جشنواره به نمایش درآمدند.

ترجمه: خبرگزاری مهر

دسترسی آسان به این نوشته لینک کوتاه
QR Code For:  «یواخیم تریر» دومین اسب برنزش را از جشنواره استکهلم دریافت کرد