;

به نقل از رس فیلم>

تیرماه امسال (پس از سخنان وزیر ارشاد در آئین اختتامیه بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر) شورایی متشکل از سیاسیون و هنرمندان سینمای ایران با عنوان «شورای راهبردی امور بین الملل سینمای ایران» طی نامه ای توسط دکتر ایوبی به سینمای ایران معرفی شدند تا با توجه به سوابق فعالیت در حوزه ارتباطات بین الملل بتوانند ظرفیت‌های سینمای ایران در عرصه دیپلماسی را افزایش داده و فرصت های جدید برای عرضه تولیدات سینمایی، حضور موثر در عرصه‌های جهانی و جشنواره‌های بین المللی، برگزاری هدفمند و موثر هفته فیلم و جشنواره‌های بین الملل فراهم آورند.

براساس پیگیری‌های خبرنگار سینمایی فارس جلسات اعضای شورا که با حضور دکتر حجت الله ایوبی، دکتر سید محمد صادق خرازی، دکتر حمید رضا آصفی، مرتضی رزاق‌کریمی، علی معلم، دکتر محمد علی حسین نژاد، دکتر محمد جواد شبستری، آرش امینی (دبیرشورا) و علیرضا رضاداد (مشاور ارشد رئیس سازمان سینمایی و دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر)برگزار شد، در دومین جلسه خاتمه یافت.

در اولین جلسه نقاط ضعف و قوت برگزاری بخش بین الملل جشنواره در دوره سی و سوم مورد توجه قرار گرفت و در جلسه دوم هم درباره فیلم «محمد رسول الله» بحث و تبادل نظر شده اما این شورا جلسه دیگری نداشته است. با این اوصاف یک بار دیگر جلساتی که شاید می‌توانستند با حضور اشخاص موثر در حوزه خطیر بین الملل به سرانجام برسد، نیمه کاره رها شد.

این جلسات در شرایطی متوقف شد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه بخش بین الملل به توافقات نهایی ایران و گروه ۱+۵ اشاره داشته و گفتند: «امیدواریم با توافقات نهایی ایران و گروه ۱+۵ و رفع برخی از محدودیت‌های بین‌المللی جهشی چشمگیر را در سینمای ایران شاهد باشیم.» با توجه به سخنان وزیر در آئین اختتامیه بین الملل می توان فهمید که وزیر ارشاد جهش چشمگیری را در حوزه بین الملل در شرایط پساتحریم تصور کردند و شاید به همین منظور این شورا تشکیل شد. حال که در شرایط پسا تحریم هستیم و قرار است به زودی (اوایل دی ماه) تحریم‌ها لغو شود چرا شورای راهبردی امور بین الملل اقدامی نمی‌کند و هیچ برنامه‌ای برای این جهش مهم ارایه نداده است.

اگر تاملی در سخنان وزیر ارشاد در آئین اختتامیه جشنواره بین الملل فیلم فجر داشته باشیم خواهیم دید ایشان سرنوشت سینمای ایران به رفع تحریم ها گره زدند و وزیر تلویحاً تاکید داشتند که اگر تحریم نباشیم در عرصه سینما پیشرفت خواهیم کرد و به رسمیت شناخته خواهیم شد.

چرا  دکتر ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور که با اندک زمانی پس از سخنان وزیر شورا را تشکیل و به اعضای آن حکم داد در ادامه تشکیل شورا و استفاده از ظرفیت های سینمای ایران توجه نکرد و بطور مثال پس از حذف «محمدرسول الله» از اسکار اقدامی نکرد؟ با این اوصاف به نظر می رسد بیش از آن که این شورا کارایی لازم را داشته باشد فرمایشی است .

منبع: فارس


اگر در دانلود فیلم ها مشکل داشتید از طریق فرم تماس با ما لینک فیلم را ارسال کنید تا مجدد آپلود شود.


  دانلود نرم افزار اتصال پارت های 001،002 و ...

 

نوشته: admin2
تاریخ: 30 آذر 1394
بدون نظر