نوش آبادی: صاحبنظران بسیاری هستند که می توانند جای استعفادهندگان شورای عالی سینما را پر کنند!

به نقل از رس فیلم>

حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد و معاون پارلمانی و حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری صبح امروز خود  با اشاره تلویحی برخی اعضای شورای عالی سینما از جمله احمد رضا درویش کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز گفت: بنده سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم که وظیفه‌ام فقط تبیین و تبلیغ سیاست‌ها و مواضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و اصولاً هم قرار نیست درباره تمامی جزئیات و حوادث مربوط به زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخگو باشم.

وی اضافه کرد: از من انتظار نداشته باشید که اطلاعات جزئی را پیرامون حوزه‌ها به شما اطلاع‌رسانی کنم. لذا اگر کسی از شورای عالی سینما استعفا داده باید از فرد مستعفی بپرسید که دلیل ماجرا چه بوده است.

وی در تکمیل سخنان خود اظهار داشت: ساختاری که برای این شورا تعریف شده، حضور رئیس‌جمهور به عنوان راس مجموعه به دلیل اهمیت حوزه سینما است. قانونگذار در این شورا پیش‌بینی کرده که ترکیب اعضا باید در بهترین و ارزشمندترین شکل خود چیده شود تا نظارت تاثیرگذاری بر مسائل سینمای کشور داشته باشد.

وی افزود: موضوع استعفا اساساً چیز جدیدی نیست، اما به هر حال این کشور دارای نخبه‌ها و افراد صاحبنظر زیادی است که می‌تواند جای افراد استعفا‌دهنده را پر کنند، البته ما به طور طبیعی از موضوع استعفا استقبال نمی‌کنیم ولی بعضی از افراد هستند که با بهانه‌های غیر جدی گاهاً از عضویت در شورا انصراف و استعفا می‌دهند و به هر ترتیب نمی‌توان مانع این فضا شد اما من بر این عقیده‌ام آنهایی که دلشان برای سینما می‌تپد باید تحمل و تلاش کنند تا مشکلات حل شود. گرچه من باز هم به این موضوع اشاره می‌کنم که افراد دیگری هستند که از وظیفه و تجربیات آنها می‌توانیم استفاده کنیم. به هر ترتیب شورای عالی سینما آنقدر جایگاه ارزشمندی دارد که رئیس‌جمهور به عنوان رئیس این شورا فعالیت می‌کند.

دسترسی آسان به این نوشته لینک کوتاه
QR Code For:  نوش آبادی: صاحبنظران بسیاری هستند که می توانند جای استعفادهندگان شورای عالی سینما را پر کنند!