;

به نقل ازرس فیلم:

صداگذار فیلم سینمایی «محمد رسول الله» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس در خصوص فعالیت های اخیرش اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۳-۴ ماهی است که مشغول صداگذاری فیلم سینمایی «لانتوری» هستم. این روزها با توجه به نزدیکی ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر من و حسین مهدوی در استودیو «مون» با حساسیت بیشتری کارمان را به پیش می بریم تا این فیلم بتواند به موقع به دبیرخانه جشنواره تحویل داده شود.

وی سپس با بیان اینکه «لانتوری» فیلم ساده ای نیست و صداگذاری آن نیاز به دقت بسیار بالایی دارد اظهار داشت: برخی از فیلم های ساده نهایتاً ظرف مدت یک ماه صداگذاری شان به پایان می رسد اما در برخی دیگر از فیلم ها به دلیل حساسیت های بالای کارگردان، صداگذار و همچنین نیاز داشتن به برخی از خرده کاری ها مانند طراحی صداهای مختلف زمان طولانی برای انجام این مرحله نیاز است؛ من معتقدم که این مرحله بستگی به سلیقه افراد دارد که بخواهند فیلم شان چگونه از آب دربیاید!

برنده سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری برای فیلم های «باران»، «درباره الی» و «رنگ خدا» در بخش دیگری از این گفتگو تأکید کرد: یک فیلم باید تاریخ مصرف طولانی داشته باشد و اگر تیم سازنده یک اثر سینمایی می خواهند به ماندگاری دست پیدا کنند بایستی به همه چیز فکر کنند و به همه ریزه کاری ها برای تولید یک اثر سینمایی آگاه باشند و با دقت و وسواس روند تولید یک اثر سینمایی را پیش ببرند.

صداگذار فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» در خاتمه این گفتگو افزود: در صورت مهیا شدن شرایط به زودی انجام صداگذاری یکی دیگر از فیلم های متقاضی حضور در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را نیز بر عهده خواهم گرفت اما از آنجا که هنوز  در مرحله مونتاژ است و صداگذاری آن توسط من قطعی نشده است نمی توانم نام آن فیلم را عنوان کنم.

گفتنی است؛ محمدرضا دلپاک در سال ۱۳۴۳ در تهران متولد شد و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد (درجه هنری) ادامه داد. دلپاک فعالیت حرفه ای خود را در زمینه صدابرداری و صداگذاری، تدوین و ترکیب صدا ادامه داد و موفق به کسب جوایز متعددی همچون سیمرغ بلورین صداگذاری و میکس برای فیلم های «تولد یک پروانه»، «رنگ خدا»، «باران» و «سفر به فردا» شد. تندیس جشن خانه سینما برای فیلم های «رنگ خدا» و «باران» را از آن خود کرد و کاندید بهترین صداگذاری و ترکیب صدا برای فیلم های «بلندی های صفر»، «روز واقعه»، «پدر»، «بچه های آسمان» و «صنم» نیز شد. عضو انجمن صدابرداران سینمای ایران و نایب رئیس انجمن صدابرداران علاوه بر فعالیت اجرایی در سینما از سابقه تدریس در مؤسسه فرهنگی هنری سوره تهران و اصفهان، کانون سینماگران جوان، مؤسسه فرهنگی هنری به اندیش و جهاد دانشگاهی نیز برخوردار می باشد.

«چه خوبه که برگشتی»، «شب به خیر فرمانده»، «آتشکار»، «آواز گنجشک ها»، «آفساید»، «خون بازی»، «آسمان هشتم»، «رسم عاشق کشی»، «طعم گیلاس»، «روز واقعه»، «گیلانه» و… از جمله آثاری است که این هنرمند پیشکسوت صداگذاری آن ها را بر عهده داشته است. 

نوشته: admin2
تاریخ: 8 دی 1394
بدون نظر