;

به نقل از رس فیلم>

علی قمصری: «عوامل سریال، با عوض کردن موسیقى تیتراژ فردین خلعتبرى با صداى چاوشى و ناله هکاى سرلک، صادقانه، موسیقى را نیز با سقوط هنرى اثرشان همسو کردند»
سینا سرلک: «در کاری که به شما مربوط نیست دخالت نکن»!

موسیقی پارس-نیما باقری: از هفته های گذشته شبکه نمایش خانگی میزبان سریالی است که این روزها مخاطبان زیادی را جذب کرده، مخاطبانی که به دلایل متفاوتی از جمله: فیلم نامه، کارگردان، بازیگر و «محسن چاوشی» به این فیلم علاقه مند شدند، قصه «شهرزاد» در سالهای پس از کودتای ۲۸ مرداد می گذرد و حسن فتحی کارگردانی آن را برعهده دارد. یکی از نقاط مثبت این سریال موسیقی متن و تیتراژ آن است که مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است، تاکنون «محسن چاوشی» و «علیرضا قربانی» تیتراژ این سریال را برعهده داشته اند که با بازخورد های خوبی همراه بوده است. پس از انتشار قسمت پنجم این سریال که با قطعه ی جدیدی از محسن چاوشی به نام «کجایی» همراه بود «علی قمصری» که خود نوازندگی تار موسیقی متن «شهرزاد» را برعهده داشته است با انتشار متنی به انتقاد از روند موسیقیایی این سریال پرداخت. در ادامه متن منتشر شده توسط این نوازنده را مشاهده می کنید:

«ایده هاى آرمانگرایانه اى که در لباس پوپولیسم ، خودشان را براى جمعیت قابل دریافت مى کنند: به نظر من سریال “شهرزاد” با وجود داشتن ایده هایى جالب ، رفته رفته پیچ و تاب هنرى اش را در سایه ى میل به از دست ندادن مخاطب ، از دست مى دهد و برایم جالب است که عوامل سریال ، با عوض کردن موسیقى تیتراژ فردین خلعتبرى با صداى چاوشى و ناله هاى سرلک، صادقانه ، موسیقى را نیز با سقوط هنرى اثرشان همسو کردند. البته به هیچ عنوان از اینکه تار موسیقى متن (و نه تیتراژ) را نواختم پشیمان نیستم و نوشته ام ارتباطى به حضور و عدم حضور تار ندارد. الان متوجه شدم که آقاى سرلک دقایقى پیش در صفحشون دستورحمله به صفحه ى من رو دادن. موسیقى فضاى عجیبى پیدا کرده. باعث تاسفه. درحالى که کلمه ى ناله یک شیوه در آواز و نام یک تکنیک در نوازندگی هست و توهینى در نوشته ى من وجود نداره. به هر حال امیدوارم شاد باشند»

پس از این بود که «سینا سرلک» واکنش تندی به صحبت های علی قمصری نشان داد و گفت: «علی قمصری در کاری که به شما مربوط نیست دخالت نکن و به ساختن موزیک هایی که در ذهن هیچکس نمانده و نخواهند ماند ادامه بده، ناله های من و محسن چاوشی به تمام کارهایی که شما در این سال ها ساختی می ارزد» همچنین او در ادامه نوشت: «جواب این افراد را در صفحه خودشان کوبنده بدهید، چون این ها هستند که با این نحوه برخورد و قضاوت های بی جا مردم را از موسیقی اصیل دور کرده اند»

حال باید دید واکنش «محسن چاوشی» به این اتفاقات چیست.

  

منبع: اختصاصی موسیقی پارس

مطالب مرتبط

 

نوشته: admin2
تاریخ: 29 آبان 1394
بدون نظر