«خرس طلا» افتخاری برلین به «مایکل بالهاوس» اهدا می شود

به نقل از رس فیلم>

به گزارش سینماپرس، تندیس خرس طلای افتخاری شصت‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به پاس یک عمر دستاورد هنری به مایکل بالهاوسT فیلمبردار آثار مشهوری چون «دارودسته نیویورکی‌ها» ، «رفقای خوب» و «دراکولای برام استوکر» تعلق گرفت.

برگزارکنندگان این رویداد هنری که از ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ میزبان آثار سینمایی سرتاسر جهان خواهد بود، این جایزه را به خاطر «خلق آثار خارق‌العاده» به بالهاوس اعطا می‌کنند. جشنواره برلین این فیلمبردار را هم‌رتبه با کارگردانانی دانسته که با آن‌ها همکاری داشته است. بالهاوس در طول عمر حرفه‌ای خود تصویربرداری حدود ۱۳۰ فیلم در عرصه سینما و تلویزیون را بر عهده گرفته است.

از میان کارگردانان و تصویربردارانی که او با آن‌ها همکاری داشته می‌توان به «مارتین اسکورسیزی»، «راینر وارنر فاسبندر»، «فرانسیس فورد کاپولا»، «ولفگانگ پترسون»، «پیتر لیلینتال»، «رابرت ردفورد» و «پل نیومن» اشاره کرد. بالهاوس شاید بیش از همه برای همکاری‌اش با اسکورسیزی کارگردان آمریکایی شناخته شود. «رفقای خوب»، «رنگ پول»، «عصر معصومیت» و «دارودسته‌ نیویورکی‌ها» از جمله فیلم‌های اسکورسیزی هستند که بالهاوس تصویربرداری آن‌ها را بر عهده داشته است.

به گزارش هرالد تریبیون آمریکای لاتین، بالهاوس رییس گروه داوران بخش بین‌المللی برلیناله در سال ۱۹۹۰ بود و جایزه دوربین این جشنواره را نیز سال ۲۰۰۶ برای تاثیرگذاری‌اش بر صنعت سینما دریافت کرد.

در این دوره از فستیوال برلین، فیلم‌های زیر از این فیلمبردار به نمایش درمی‌آیند:

«مارتا» ساخته فاسبندر، فیلم تلویزیونی

«دختر شاغل» ساخته مایک نیکولز

«نانواهای افسانه‌ای» ساخته استیو کلاوز

«دراکولای برام استوکر» ساخته فرانسیس فورد کاپولا

«رنگ پول» ساخته مارتین اسکورسیزی

«رفقای خوب» ساخته اسکورسیزی

«عصر معصومیت» ساخته اسکورسیزی

«دارودسته‌ نیویورکی‌ها» ساخته اسکورسیزی

«۳۰۹۶ روز» ساخته شری هورمن

«کوییز شو» ساخته رابرت ردفورد

دسترسی آسان به این نوشته لینک کوتاه
QR Code For:  «خرس طلا» افتخاری برلین به «مایکل بالهاوس» اهدا می شود