بنیاد فیلم آمریکا بهترین‌های سال ۲۰۱۵ را برگزید / نخستین جایزه‌ی «جنگ ستارگان»

به نقل از رس فیلم>

به گزارش سینماپرس، «جنگ ستارگان، نیرو بر‌می‌خیزد» از سوی بنیاد فیلم آمریکا به عنوان یکی از ۱۰ فیلم برتر سال برگزیده شد. این نخستین باری است که نام «جنگ ستارگان» در فهرست جوایز دیده می‌شود. شرکت دیزنی تا پیش از ۱۴ دسامبر اجازه نداده بود منتقدان به تماشای فیلم بنشینند، اما بنیاد فیلم آمریکا با به تاخیر انداختن تاریخ جوایز خود این امکان را فراهم کرد تا داورانش این فیلم را تماشا کنند.

«پل جاسوس‌ها»، «کمبود بزرگ»، «کارول»، «پشت و رو»، «مکس دیوانه، جاده خشم»، «مریخی»، «اتاق»، «افشاگر» و «مستقیم از کامپتون» دیگر فیلم‌های فهرست ۱۰ فیلم برتر سال از نگاه بنیاد فیلم آمریکا هستند.

بنیاد فیلم آمریکا علاوه بر این فهرست ۱۰ برنامه‌ی برتر تلویزیونی را نیز اعلام کرد که در میان آن‌ها سریال‌های جدیدی مانند «آقای روبات»، «Unreal» و «همه‌کاره و هیچ‌کاره» هم به چشم می‌خورند. دیگر برنامه‌های حاضر در فهرست عبارتند از «آمریکایی‌ها»، «بهتره با سول تماس بگیری»، «Black-ish»، «امپراتوری»، «فارگو»، «بازی تاج و تخت» و «سرزمین مادری»

سریال «مد من» برای تاثیرات فرهنگی خود در طول ۹ سال جایزه ویژه‌ی بنیاد فیلم آمریکا را دریافت خواهد کرد. این سریال بیش از هر برنامه‌ی دیگری در طول تاریخ جوایز بنیاد فیلم آمریکا مورد تقدیر قرار گرفته است.

ترجمه: خبرآنلاین

دسترسی آسان به این نوشته لینک کوتاه
QR Code For:  بنیاد فیلم آمریکا بهترین‌های سال ۲۰۱۵ را برگزید / نخستین جایزه‌ی «جنگ ستارگان»