;

برابر با اصل در کنداکتور پاییز

تصویربرداری سریال «برابر با اصل» پس از 63 جلسه و حدود دو ماه کار، اواخر مرداد امسال به پایان رسید. تاکنون فاین کات هشت قسمت از این مجموعه 13 قسمتی به پایان رسیده است. البته هنوز خواننده تیتراژ مشخص نشده است، ولی آهنگسازی سریال را امیر بکان برعهده دارد که موسیقی سریال «سرگشته» را نیز ساخته است. او درباره علت پرداختن به مضامین حقوقی در این سریال گفت: مسایل حقوقی مسایلی است که پیچیدگی خاصی برخوردار دارند و فهم آنها برای عوام دشوار است. مردم  کارهای مختلف حقوقی دارند که متاسفانه  گاهی بدون اینکه کوچکترین اطلاعاتی درباره مسایل حقوقی مربوط به آن بدانند اقداماتی انجام می دهند و همین باعث مشکلاتی برای آنها می شود. مخصوصا اینکه الان  بسیاری از پروند هایی که در دادگستری ها وجود دارد بعلت ناآگاهی و  مشاوره گرفتن حقوقی است به همین علت من تصمیم گرفتم درباره این موضوع سریالی بسازم.
او افزود: سعی کردم  موضوعاتی سخت و جدی را در قالب  یک داستان کاملا جذاب برای مردم مطرح کنم یعنی  دو مقوله کاملا جدا یعنی مسایل حقوقی و درام را در قالب یک سریال به  تلفیق کنم. او درباره انتخاب و ترکیب بازیگران اصلی هم گفت: برای نقش اولمان که یک سردفتراست بازیگری می خواستیم که ظاهری موجه داشته باشد و هم میانسال باشد هر چند در  چند سال اخیر ظاهر سردفترها  عوض شده و در این سالها جوانهای زیادی سردفتر شده اند اما ما می خواستیم  سردفتری داشته باشیم که نه خیلی پیر و در شرف بازنشستگی باشد و نه جوان و بی تجربه که گول بخورد؛ به همین دلیل حسن جوهرچی را در این رنج سنی در نظر گرفتیم و نقش را به او دادیم. برای نقش سردسته جاعلین هم سیاووش طهمورث را انتخاب کردیم که  هم از نظر  سن و سال به نقش می خورد و هم  پیشکسوت است و از پس نقش برمی یاید. درباره  بقیه بازیگران هم که برخی شان  شناخته شده هستند و برخی شان به ما معرفی شدند. البته با توجه به اینکه  کار فشرده بود و باید ظرف مدت 2 ماه تصویر برداری را  تمام  کردیم و همینطور با توجه به  مشکلات مالی، باید کسانی را برای همکاری انتخاب می کردیم که بتوانند با این شرایط دوام بیاورند.

او درباره زمان پخش سریال توضیح داد: شبکه به ما گفته است سریال را پاییز آماده کنیم و ما هم آماده کرده ایم و تا اوایل آبان کار مونتاژ و فاین کات نهایی، صداگذاری و میکس و موسیقی تمام می شود. او افزود: با اینکه  خیلی فشرده و  روزی 18 ساعت کار می کردیم  سعی نکردیم کار را فقط زود جمع کنیم بلکه  حدود 500 دقیقه و 1700 پلان را در این سریال ساختیم که از نظر نماهای بصری جذاب باشد و بیننده را خسته نکند. همینطور در کیفیت تصویر، نور و رنگ سعی کردیم استاندارد ها را رعایت کنیم و حتی زمانی شد که کار از 16 ساعت به 20 ساعت کشید اما آنقدر حساسیت بخرج دادیم تا پلان را با همان رنگ دلخواه بگیریم. استفاده از لوکیشن ها متنوع و جذاب در شمال کشور از دیگر کارها برای جذاب کردن سریال بود که انجام دادیم.

دری که نگارش 15سریال از جمله سریال کمکم کن، پول کثیف، سراب، سرگشته و … را برعهده داشته، گفت: من برای سینما هم فیلمنامه نوشته‌ ام از جمله استرداد، عقاب صحرا و زاگرس. راستش خیلی از دوستان که در سینما قابل هستند می آیند سریال می نویسند اما موفق نمی شوند چون تا قسمت 5 همه متریال را استفاده کرده اند و نمی دانند  تا قسمت 26 چکار کند و علتش هم این است که با مدیوم تلویزیون آشنا نیستند . در واقع باید بتوان یک قصه را در 26 قسمت تمام کرد که این تخصص جدا از سینما می خواهد.یا برعکس در سینما باید یک قصه را در 90 دقیقه  تعریف کنی.
یادآور می‌شود: سیاوش طهمورث، حسن جوهرچی، روناک یونسی، نفیسه روشن، حسام نواب صفوی، آرمان صورتگر، حدیثه تهرانی، امید زندگانی، مینا گلپایگانی، آزاده ریاضی، پریسا روشنی، سولماز حصاری، حشمت آرمیده، مجتبی طهمورث و (با حضور) عمار تفتی بازیگران اصلی این سریال هستند.
در خلاصه داستان «برابر با اصل» آمده: رضا گوهری (جوهرچی) سردفتر اسناد رسمی است. مسعود یاوری (طهمورث) نیز به خاطر انتقام شخصی و خانوادگی از گوهری، می خواهد توسط آرش (تفتی) که در دفتر وی مشغول به کار است به اسناد دست برده و این بار وانمود کند که او در جعل زمین نقشی نداشته… .

 


اگر در دانلود فیلم ها مشکل داشتید از طریق فرم تماس با ما لینک فیلم را ارسال کنید تا مجدد آپلود شود.


  دانلود نرم افزار اتصال پارت های 001،002 و ...

 

نوشته: admin2
تاریخ: 17 شهریور 1393
بدون نظر