«الیور استون» جایزه دستاورد سینمایی جشنواره «سان ولی» را دریافت می‌کند

به نقل از رس فیلم>

به گزارش سینماپرس، «الیور استون» که هم‌اکنون مشغول ساخت فیلم زندگی «ادوارد اسنودن» مامور اسبق سروریس‌های اطلاعاتی آمریکاست با حضور در جشنواره فیلم «سان ولی» در «آیداهو» ایالات متحده ضمن پاسخگویی به سوالاتی پیرامون دوران حرفه‌ای و تجارب خود، جایزه ویژه این رویداد سینمایی را دریافت می‌کند.

فیلم جدید «استون» که در آن «جوزف گوردن لویت» در نقش اصلی و در کنار «شایلین وودلی» مقابل دوربین رفته‌ است، داستان واقعی زندگی «ادوارد اسنودن»، کارمند اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روایت شده است که اطلاعات محرمانه‌ای را در ژوئن 2013 افشا کرد و جنجال‌های زیادی را بوجود آورد.

«الیور استون»، کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده ضدجنگ است که به واسطه کارگردانی سری فیلم‌هایی که درباره جنگ ویتنام ساخت به شهرت رسید و تاکنون دوبار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است.

«جوخه» (1986)، «متولد چهارم جولای» (1989) و «بهشت و زمین» (1993 )، او این سه فیلم را سه‌گانه نامیده، هرچند هریک جنبه‌های مختلفی از جنگ را به‌تصویر کشیده است، «وال استریت»، «پلیتون» و «قاتلین بالافطره» از جمله دیگر آثار شاخص این کارگردان آمریکایی به شمار می‌رود.

به گزارش هالیوود ریپورتر،‌سال گذشته «کلینت ایستوود» بازیگر و کارگردان صاحب نام آمریکایی جایزه دستاورد این رویداد سینمایی را دریافت کرد.

جشنواره فیلم «سان ولی» از تاریخ دوم تا ششم مارس سال آینده میلادی (12 تا 16 اسفند ماه) در «آیداهو» آمریکا برگزار می‌شود.

دسترسی آسان به این نوشته لینک کوتاه
QR Code For:  «الیور استون» جایزه دستاورد سینمایی جشنواره «سان ولی» را دریافت می‌کند