;

به نقل از رس فیلم>

به گزارش سینماپرس، سید غلامرضا موسوی دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران ضمن اعلام خبر بالا افزود:متاسفانه تعدادی از شبکه های فارسی زبان ماهواره ای بدون رعایت حقوق تهیه کنندگان و صاحبان فیلم های سینمایی ایرانی و یا ویدئویی ، این فیلم ها را پخش می کنند،ناگفته پیداست که این اقدام سرقت و دزدی فیلم هاست و لابلای نمایش این فیلم آگهی بازرگانی پخش می کنند . طبیعتاً اگر در داخل کشور جلوی پخش این آگهی های تجاری گرفته شود ، بسیاری از این شبکه های ماهواره‌ای بدلیل عدم تامین مالی تعطیل می شوند . هنرمندان سینمای ایران انتظار دارند علاقمندان فیلمهای ایرانی بجای مشاهده این فیلم ها در این شبکه های فارسی زبان دزد، با مراجعه به فروشگاههای سطح شهرهای کشور ، این فیلم ها را خریداری کرده و با تماشای فیلم دزدی به اقتصاد سینمای ایران لطمه وارد نسازند.  

دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه کنندگان افزود:ما امیدواریم با راه اندازی شبکه فیلم‌های درخواستی ( V.O.D )که با همکاری شورایعالی تهیه کنندگان توسط موسسه های تصویری در حال راه اندازی ، بتدریج حتی نیاز به خروج از خانه برای خرید فیلم یا دیگر کالاهای فرهنگی نباشد و در طول شکل گیری این فعالیت سارقان داخلی فیلم نیز دستشان از بازار کالاهای فرهنگی کوتاه شود.

وی افزود :طبیعتاً در این زمینه عدم خرید فیلم های سرقتی توسط مردم عزیزمان نقش اساسی دارد . چرا که مردم کشورمان بخاطر آموزه های اخلاقی و دینی اساساً در صورتیکه بدانند ، مشتری فیلم های سرقتی نیستند.

موسوی همچنین گفت که با گروهی از وکلای مقیم کشورهای دیگر مذاکراتی صورت گرفته است تا ضمن جمع آوری مدارک لازم ، علیه سارقان فیلم های ایرانی در خارج از کشور بخصوص شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و سایت های اینترنتی اقدام نمایند . در داخل کشور نیز بسیاری از سایت ها توسط ستاد مبارزه با سرقت کالاهای فرهنگی که مدیریت آن با دکتر ابطحی است ، فیلتر شده است .

دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران در مورد پخش آگهی فیلم های سینمایی از برخی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان گفت:بر اساس اطلاعات صنف ، تهیه کنندگان هیچگونه آگهی برای پخش به شبکه های ماهواره ای ارائه نکرده اند . بلکه این شبکه ها با مراجعه به سایت های فیلم یا پخش فیلم و یا خبرگزاری‌ها آنوس و تیزر فیلم ها را برداشته و پخش می کنند .البته در برخی موارد نیز کسانی که فیلم ها را برای نمایش فارسی زبان ها در اروپا ، امریکا یا اقیانوسیه خریداری کرده اند، سعی می‌کنند که برای جذب تماشاگر فارسی زبان مقیم خارج کشور به این شبکه ها سفارش آگهی بدهند.بنابراین تهیه کنندگان سینمای کشورمان سفارش دهنده پخش آگهی فیلم سینمایی نیستند و در موارد نادر نیز برای ممنوعیت پخش آگهی تذکر لازم داده شده است.                                    

موسوی در پایان اظهار امیدواری کرد که سازمان صدا و سیما و شهرداری تهران در زمینه اطلاع رسانی فیلم های روی اکران همکاری بیشتری مبذول دارند و همچنان حامی سینمای ملی باشند. 

نوشته: admin2
تاریخ: 5 دی 1394
بدون نظر