اسامی برندگان جوایز فیلم مستقل بریتانیا اعلام شد/ «اکس مشینا»؛ بهترین فیلم

به نقل از رس فیلم>

به گزارش سینماپرس،  اسامی برندگان جوایز مستقل بریتانیا روز گذشته در حالی اعلام شده که فیلم‌های «۴۵ سال» و «مکبث» در این دوره از رقابت‌ها دست خالی به خانه رفتند ولی فیلم سینمایی «اکس مشینا» توانست ۴ جایزه اصلی از جمله جایزه بهترین فیلم را از آن خود کند..

«اکس مشینا»، یک فیلم مهیج و علمی تخیلی به نویسندگی و کارگردانی «الکس گارلند» است که به  اولین ساخته این کارگردان به شمار می‌رود. در این فیلم بازیگرانی همچون «دومهنل گیلسون»، «آلیسیا ویکاندر»، «سونویا میزونو»، «اسکار آیزاک» و «کوری جانسون» در آن ایفای نقش می‌کنند.

این فیلم داستان یک برنامه‌نویس جوان ۲۶ ساله است، که برای شرکت «بلوبوک»، محبوب‌ترین موتور جستجوی وب جهان کار می‌کند. او به طور اتفاقی برندهٔ یک مسابقه می‌شود و جایزهٔ آن گذراندن هفته‌ای در یک ویلای خصوصی واقع در کوهستان  است که به مدیر عامل اجرایی با استعداد و منزوی شرکت، ناتان بیتمن (اسکار آیزاک) تعلق داشت. اما به محض ورود به ویلا، کالب متوجه می‌شود که ناتان او را برای شرکت در یک آزمون تورینگ انتخاب کرده و وظیفهٔ او ارزیابی و سنجش خصوصیات یک هوش مصنوعی پیشرفته است. آزمایش او بر روی اِیوا ، یک ربات انسان‌نمای فوق پیشرفته است که هوشش بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که این دو نفر می‌توانند تصور کنند.

فیلم «اکس مشینا» همچنین جوایز بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین جلوه‌های ویژه را نیز از آن خود کند.

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد نیز به «تام هاردی» و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد «برندان گلسون» برای بازی در فیلم «مدافع حق رأی زنان» اعطاء شد.

«سیروشا رونان» نیز برای بازی در درام «بروکلین» برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن و «اولیویا کولمن» برای فیلم سینمایی «لابستر» برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است.

جایزه بهترین فیلم در سطح بین‌الملل نیز به فیلم سینمایی «اتاق» به کارگردانی «لنی آبراهامسون» رسید.

جایزه بهترین مستند سال نیز به مستند «اسب سیاه» نیز رسید.

ترجمه: فارس

دسترسی آسان به این نوشته لینک کوتاه
QR Code For:  اسامی برندگان جوایز فیلم مستقل بریتانیا اعلام شد/ «اکس مشینا»؛ بهترین فیلم