آغاز اکران مستند «من ناصر حجازی هستم» از 23آذر ماه با وجود مخالفت نزدیکان قلعه نوعی + یادداشت کارگردان

به نقل از رس فیلم :

 

مستند «من ناصر حجازی هستم» ساخته نیما طباطبایی از 23آذر ماه اکران خود را در سینماهای گروه «هنر وتجربه» آغاز خواهد کرد.

این فیلم به زندگی ناصر حجازی دروازه‌بان و مربی فوتبال ایران در پنج فصل با نام‌های: من رویایی دارم ، آخرین مرد مقاوم ، سهراب کشی ، استقلال تا استقلال و پرواز عقاب پرداخته است.

شهاب حسینی ، بهرام رادان ، پرویز پرستویی ، مسعود رایگان ، مهران مدیری به ترتیب راویان متن این فیلم هستند.
« من ناصر حجازی هستم…» که روایتگر زندگی ناصر حجازی بود و افراد نزدیک به امیر قلعه نویی اعلام کرده بودند که جلوی اکران آن را گرفته اند، بزودی در گروه سینماهای هنر و تجربه نمایش داده خواهد شد.

این فیلم جنجالی پس از اکران خصوصی سروصدای زیادی به پا کرد و حتی منجر به شکایت امیر قلعه نویی از این فیلم هم شد چرا که در چند سکانس آن قلعه نویی از دید حجازی متهم شده است.

یادداشت کارگردان

«سال‌ها قبل در دوره‌ای که کنار خسرو نقیبی مشغول ساخت مستند “ریو –تهران” بودم، همراه جرزینیو ستاره برزیلی دهه ٧٠ میلادی به منزل جناب آقای حجازی رفتیم. ناصرخان آن روزها بیمار بود و مشخص بود به سختی خودش را برای پذیرایی از مهمانش آماده کرده است. در همان ملاقات ٢ ساعته به حدی جذب منش و شخصیت او شدم که عکس به یادگار مانده از آن روز را در همه ٥ سال گذشته روی میز خانه‌ام گذاشته‌ام. قبل از حضور در فیلم ایشان هر روز آن عکس را می‌دیدم و در ذهن خودم بارها و بارها مستند زندگی حجازی را ساخته بودم.

پاییز ٩٣ پیشنهاد ساخت مستند زندگی ناصرحجازی به من داده شد . جلسات اولیه با امیر رفیعی تهیه کننده فیلم ١ ماه طول کشید تا سرانجام به جمع بندی نهایی رسیدیم.

روزی که قرارداد ساخت فیلم را بستم و به خانه برگشتم، نگاهم به عکس روی میز افتاد. ناصر حجازی داشت در آن عکس می‌خندید.»

 


منبع: ایسنا

منبع : نقد فارسی

دسترسی آسان به این نوشته لینک کوتاه
QR Code For:  آغاز اکران مستند  «من ناصر حجازی هستم» از 23آذر ماه با وجود مخالفت نزدیکان قلعه نوعی + یادداشت کارگردان