;

رضا یزدانی برای اهالی هنر می‌خواند

علی معلم دبیر چهاردهمین جشن حافظ با بیان این مطلب که این جشن فردا شب 22 خرداد ماه ساعت 19 در تالار بزرگ کشور برگزار می شود، گفت: فردا شب شاهد حضور جمع بزرگی از اهالی سینما، تلویزیون و موسیقی هستیم؛ جمعی که هیچ گاه به این راحتی کنار هم جمع نمی شوند. با توجه به اینکه چهاردهمین «جشن حافظ» همزمان با جشن نیمه شعبان برگزار می شود، امیدوارم بتوانیم هرچه باشکوه تر و قابل قبول تر این مراسم را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: بی‌شک در این مراسم شاهد حضور اساتید بزرگی در حوزه های مختلف سینما، تلویزیون و موسیقی خواهیم بود. این جشن را می‌توان یکی از بزرگترین جشن های خانواده هنر دانست که اغلب دوستان و اهالی هنر در آن حضور خواهند داشت، افرادی که می توان گفت در مراسم های دیگر خیلی کمتر حضور پیدا می‌کنند.

معلم با اشاره به اینکه جشن سیزدهم حافظ برگزار نشد، بیان کرد: شورای برگزاری جشن چهاردهم تصمیم گرفت که تولیدات سال 90 را از داوری حذف کنند اما 2 جایزه ویژه فیلمسازان یکی در حوزه سینما و دیگری در حوزه تلویزیون را در نظر گرفته شده که در شب «جشن حافظ» اعلام خواهند شد.

وی توضیح داد: همانطور که در خبرها گفته شد عبدالله اسکندری جایزه یک عمر فعالیت هنری و خسرو دهقان جایزه فعالیت پربار ادبیات در حوزه سینما و تلویزیون را دریافت می کنند. در این بخش قرار است، دو تن از بزرگان سینما در خصوص این دو شخصیت صحبت کنند.

معلم در پایان با اشاره به این مطلب که زمان برگزاری این جشن کمتر از 4 ساعت نخواهد بود، گفت: رضایزدانی قرار است در این مراسم به اجرای موسیقی بپردازد که البته هنوز قطعات مورد نظر برای اجرای در این مراسم قطعی نشده است.

جشن «حافظ» طی دوره های برگزاری برای تقدیر از صاحبان قلم، نقادان، مورخان، نویسندگان و مترجمان جایزه «فعالیت پربار در حوزه ادبیات سینمایی- نقد فیلم» را به عنوان یکی از ویژه‌ترین جوایزش قرار داد که با اهدای این جایزه به زنده ‌یاد «هوشنگ کاووسی» و زنده ‌یاد «علیرضا وزل شمیرانی» آغاز شد و تا کنون به نویسندگانی چون محمد تهامی‌نژاد، رضا درستکار، جواد طوسی، بیژن اشتری، محمد آقازاده، سعید خاموش، جمال امید، عباس بهارلو تعلق گرفته و در دوره چهاردهم از «خسرو دهقان» تجلیل می‌شود.

دیگر جایزه‌ ویژه جشن از دوره اول تا کنون، جایزه «یک عمر فعالیت هنری» است که برای برخی از دریافت‌کنندگان، تنها جایزه رسمی‌شان به حساب می‌آید؛ سینماگرانی چون سعید پورصمیمی، زنده‌یاد نعمت حقیقی، زنده یاد ساموئل خاچیکیان، ناصر تقوایی، زنه یاد حمیده خیرآبادی، زنده یاد مهدی فتحی، ناصر تهماسب، عزت الله انتظامی، داریوش مهرجویی، جمشید مشایخی، منوچهر اسماعیلی و سعید راد دریافت کنندگان این جایزه در این سال‌ها بوده‌اند و در دوره چهاردهم، این جایزه به «عیدالله اسکندری» اهدا می‌شود.

جایزه بهترین «ترانه فیلم و سریال» که از نهمین دوره به جوایز جشن افزوده شد، تنها جایزه اختصاصی این حوزه در میان جشن‌های سینمایی و هنری ا‌ست و پیش از این رضا یزدانی، مهران مدیری، و علیرضا قربانی جوایز این بخش را به خود اختصاص داده‌اند و در این دوره نیز مجید اخشابی، محمد اصفهانی، احسان خواجه امیری، سینا حجازی و علیرضا قربانی برای دریافت این جایزه با هم رقابت دارند.

جشن سینمایی- تلویزیونی «حافظ» را می‌توان تنها جشنی دانست که به آثار کمدی و کمدین‌ها توجه نشان داده و به همین دلیل در بخش بازیگران، تفکیک بازیگران کمدی و بازیکران درام را قائل شده است، پیش‌ از این کمدین‌هایی چون مهران مدیری، رضا شفیعی‌جم، سیامک انصاری، اردلان شجاع کاوه، حمید لولایی، مریم امیرجلالی، بهنوش بختیاری، برگزیدگان این بخش بوده‌اند.

در دوره چهاردهم بازیگرانی چون حمیدرضا آذرنگ «شاهگوش»، هومن برق‌نورد «دزد و پلیس»، محسن تنابنده «پایتخت 2» و «شاهگوش»، پژمان جمشیدی «پژمان»، علیرضا خمسه «پایتخت 2»، احمد مهرانفر «پایتخت 2»، مجید مظفری «اولین انتخاب»در بخش بهترین بازیگران مرد کمدی، و لاله اسکندری «اولین انتخاب»، سیما تیرانداز «دودکش»، شقایق دهقان «دزد و پلیس»، ریما رامین‌فر«پایتخت 2»، مرجانه گلچین «شاهگوش» در بخش بهترین بازیگران زن کمدی نامزدهای دریافت این بخش هستند.

چهاردهمین جشن حافظ، فردا 22 خرداد ماه ساعت 19 در تالار بزرگ کشور برگزار می شود.


اگر در دانلود فیلم ها مشکل داشتید از طریق فرم تماس با ما لینک فیلم را ارسال کنید تا مجدد آپلود شود.


  دانلود نرم افزار اتصال پارت های 001،002 و ...

 

نوشته: admin2
تاریخ: 21 خرداد 1393
بدون نظر